Spyderco Tenacious Knife C122TIBLBKD2P Black Plain Edge D2 Blade Disarray Ti
Spyderco
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
C122TIBLBKD2P
UPC:
Availability:
If you can ADD TO CART, it is in stock and will typically ship within 1 business day.
Shipping:
Calculated at Checkout
Description
The result is one of the most visually striking Spyderco knives ever offered.
  • Blade Length: Approximately 3.35" ~ 85 mm
  • Blade Material: Black D2 Steel
  • Blade Style: Flat Ground, Plain Edge
  • Blade Thickness: Approximately 0.122" ~ 3.1 mm
  • Lock Style: Frame Lock
  • Closed Overall Length: Approximately 4.38" ~ 111 mm
  • Open Overall Length: Approximately 7.74" ~ 197 mm