Spyderco Tenacious Knife C122GBBKPS Black Combo Edge Blade Black G-10 Handle
Spyderco
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
C122GBBKPS
UPC:
Availability:
If you can ADD TO CART, it is in stock and will typically ship within 1 business day.
Shipping:
Calculated at Checkout
Adding to cart… The item has been added
Description
  • Blade Length: Approximately 3.39" ~ 86 mm
  • Blade Material: Black 8Cr13MoV Stainless Steel
  • Blade Style: Flat Ground, Partially Serrated Edge
  • Blade Thickness: Approximately 0.122" ~ 3.1 mm
  • Lock Style: Liner Lock
  • Closed Overall Length: Approximately 4.45" ~ 113 mm
  • Open Overall Length: Approximately 7.76" ~ 197 mm